Od 1 stycznia 2016 roku zgodnie z ustawą z dnia 27 maja 2015 r. o Recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji wszyscy przedsiębiorcy wprowadzający pojazdy (import) z zagranicy zobowiązani są do zapewnienia tzw. Sieci Zbierania Pojazdów.

Sieć Zbierania Pojazdów jest to sieć obejmująca co najmniej trzy stacje demontażu lub punkty zbierania pojazdów, w tym co najmniej jedną stację demontażu, położone w różnych miejscowościach na terytorium kraju.

W przypadku wprowadzających nie więcej niż 1000 pojazdów w ciągu roku – sieć powinna składać się z co najmniej trzech stacji demontażu lub punktów zbierania pojazdów, w tym co najmniej jednej stacji demontażu, położonych w różnych miejscowościach na terytorium kraju.

Nowe pakiety!

Jedna opłata roczna bez dodatkowych kosztów. Dwa pakiety: dla wprowadzających do 20 pojazdów rocznie oraz dla wprowadzających do 1000 pojazdów rocznie.

Wszystkie formalności w jednym miejscu!

Stacja Demontażu Pojazdów PTAKNOG S.C. umożliwia legalne ułatwienie całego procesu, który sprowadzi się do zawarcia umowy z jednym podmiotem reprezentującym Sieć Zbierania Pojazdów!.

Nasza firma wraz z trzema innymi Stacjami Demontażu Pojazdów tworzy sieć zbierania pojazdów, która spełnia wszystkie wymagania ustawy.

Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas.

Co zyskujesz?

  • Gotowa do podpisania umowa, gwarantująca realizację pełnego zakresu wymagań nałożonych przez ustawodawcę.
  • Unikniesz kar i mandatów.
  • Do każdej zawartej Umowy faktura VAT.
  • 20 letnie doświadczenie gwarantuje ciągłość naszej działalności.
  • 4 stacje demontażu pojazdów z różnych miejscowości w jednej sieci.

Ile to kosztuje?

Cena uzależniona jest od ilości wprowadzanych pojazdów. Dla wprowadzających do 20 pojazdów rocznie - 300 zł oraz dla wprowadzających do 1000 pojazdów rocznie - 600 zł (ceny netto).

Pamiętaj! Jedna opłata roczna bez dodatkowych kosztów obsługi umowy! Ponadto, darmowa pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z realizacją umowy: zgłoszenia w BDO, sprawozdania...

Zamów i opłać umowę online

Umowy dostępne w naszym sklepie internetowym pod adresem sklep.ptaknog.pl - zakładka Usługi.

Jakie kary?

Opłata recyklingowa w kwocie 500 zł została zastąpiona obowiązkiem zapewnienia Sieci Zbierania Pojazdów dla wprowadzających poniżej 1000 samochodów rocznie.

Niewypełnienie tego ustawowego obowiązku będzie wiązać się z nałożeniem opłaty w wysokości do 20.000 zł oraz dodatkowo 20 zł od każdego wprowadzonego pojazdu.

Przydatne informacje

Ustawa z dnia 27 maja 2015 r. o zmianie ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz niektórych innych ustaw:

Dziennik Ustaw RP

Wyjaśnienia Ministerstwa Środowiska w sprawie obowiązków wprowadzających pojazdy po 1 stycznia 2016 r.:

pismo Ministerstwa Środowiska z dnia 22 grudnia 2015 r.

Informacja GIOŚ w sprawie zmiany przepisów dotyczących zapewnienia sieci zbierania pojazdów od 1 stycznia 2016 r.:

Informacja w sprawie zmiany przepisów od 1 stycznia 2016 r.

Do góry